سلام.در این مقاله به معرفی معروفترین سایتها و شرکتهایی که از وردپرس برای راه اندازی وبسایتشان استفاده کردند میپردازیم.

وردپرس به عنوان یک CMD که در ابتدای راه همه آن را مناسب بلاگ میدانستند نه یک سایت ، سالهاست که بازار دنیای وب را به دست گرفته است.

درحال حاظر شاید میتوان گفت که به وردپرس میتوان به عنوان یک فرم ورک نگاه کرد (!) که با برنامه نویسی و ساخت قالب و پلاگینهای مختلف ، اکثر نیازهای وب مسترها ، قابل جبران میباشد.

تقریبأ هر سایتی با وردپرس قابلیت اجرا دارد اما حقیقت این است که برخی سایتها ،مخصوصأ سایتهای پرمخاطب و پربازدید که سیستم خاصی را ارائه میکنند همچون یک فروشگاه بزرگ ، نباید بستر وردپرس را برای راه اندازی انتخاب کرد.با تمام سهولت و بهینه سازی های موجود وردپرس ، بهتر است برای برخی نیاز های بزرگ تر ، سراغ طرح های اختصاصی برویم و با فرم ورک هایی چون Yii ,Zend , Laravel و … سایت طراحی شود.

با این حال برای بسیاری از موضوعات دیگر (قالبأ متن محور ) وردپرس ، نیازها را تا حد بسیار خوبی پوشش میدهد.

نمونه ای از سایتهای معتبر دنیا که وردپرس را برای وبسایتشان انتخاب کردند.

رویترز

رویترز (Reuters) یک وبسایت خبرگزاری بین‌المللی  در بریتانیا است که از زیر مجموعه های شرکت تامسون رویترز محسوب شده و دفتر مرکزی آن در شهر لندن قرار دارد. این خبرگزاری از ۱۸۵۱ شروع به فعالیت کرده است و اکنون جز معتبرترین خبرگزاری های دنیا محسوب می شود. در طراحی سایت این خبرگزاری از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده شده که نشانه قدرت مندی این سیستم مدیریت محتوا می باشد.

پلی استیشن

پلی استیشن (Playstation) همان کنسول بازی شرکت سونی است که اولین نسخه آن در دسامبر ۱۹۹۴ روانه بازار شد .در جولای ۲۰۱۳ شبکه پلی استیشن به بیش از ۱۱۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دست یافته است در در حال حاظر این آمار بسیار افزایش پیدا کرده. طراحی سایت شرکتی پلی استیشن نیز با سیستم وردپرس انجام شده و جز سایت های وردپرسی بسیار مشهور محسوب میشود.

 نیویورک تایمز

یکی از نمونه سایت وردپرسی معتبر و معروف، وب سایت خبری نیویورک تایمز (New York Times) ، روزنامه معروف آمریکایی میباشد که دفتر آن در نیویورک واقع شده و اخبار سراسر دنیا را پوشش می دهد. استفاده از سیستم وردپرس در طراحی سایت نیویورک تایمز نشان میدهد که این سیستم امنیت و پایداری بسیار قابل قبولی دارد.

سایت کشور سوئد

سایت sweden.se پایگاه اینترنتی رسمی کشور سوئد است که اطلاعاتی درباره فضای فرهنگی ، دنیای کسب و کار و اخبار و رویدادهای مختلف کشور سوئد را به مخاطبان ارائه می دهد. ادارات دولتی کشور سوئد، موسسه سوئد (SI)، کسب و کار کشور سوئد و … از جمله ارگانها و سازمان ها و موسسات ، حامی این وبسایت هستند. سایت رسمی کشور سوئد نیز جز سایت های وردپرسی بسیار معتبر و مشهور میباشد.